Er liggen geldbriefjes in de gleuf van een bankautomaat.
Geldbriefjes in bankautomaat

Vlimmeren krijgt nieuw cashpunt

Vlimmeren krijgt na vier jaar opnieuw een geldautomaat in het dorp. Veel gemeenten hebben geen bankautomaat. De bankautomatenbeheerder heeft het moeilijk om geschikte locaties te vinden voor cashpunten.

Batopin is een Belgisch bedrijf dat in 2020 gezamenlijk wordt opgericht door de banken KBC, BNP Paribas Fortis, ING en Belfius. Hiermee geven ze hun verantwoordelijkheid voor de betaalautomaten uit handen. Batopin staat in voor de installaties van cashpunten. Ondertussen heeft het bedrijf al 400 bankautomaten geplaatst. Tegen eind 2025 moeten dat er 970 zijn. Batopin installeert niet zomaar om het even waar een cashpunt. Een locatie komt bijvoorbeeld niet in aanmerking indien er binnen een straal van 5 kilometer al een bankautomaat staat.

Jarenlang geen bankautomaat

Vanaf 2021 is er geen cashpunt meer in Vlimmeren. Daarom nam het lokaal bestuur in eerste instantie zelf contact op met Batopin. De gemeente deed een aanvraag voor twee automaten. Één voor Beerse en één voor deelgemeente Vlimmeren. Batopin weigerde die aanvraag omdat er op minder dan 5 kilometer al een cashpunt geïnstalleerd was. Toch komt er een geldautomaat, dat bevestigt schepen Annemie Guns (CDE-Vlim): “Later heeft Batopin vastgesteld dat sommige plaatsen in Vlimmeren toch buiten de straal van 5 kilometer tot een bankautomaat vallen. Dan hebben zij ons zelf gecontacteerd. Toen is het allemaal zeer snel gegaan.”. In Beerse zelf komt er voorlopig geen automaat.

Mooi vooruitzicht

De inwoners van het dorp zijn zeer tevreden met een bankautomaat in het vooruitzicht. Nancy Donckers woont al jaren in Vlimmeren en is opgelucht: “We moeten nu 10 minuten met de auto rijden om simpelweg geld te kunnen afhalen. Daardoor hebben we nooit cash in huis om een kleinigheidje te betalen. De nieuwe bankautomaat zal absoluut een goede aanwinst zijn.” Niet enkel voor Nancy is dit een interessante zaak: “Een verplaatsing van 5 kilometer lijkt niet ver. Maar mensen die niet goed te been zijn of niet zo ver met de wagen kunnen rijden worden uit het oog verloren. Voor hen is de automaat zeker uitstekend nieuws.” Momenteel zorgt de plaatselijke supermarkt mee voor de bedeling van cashgeld.

Omwille van de kerstactiviteiten die gepland zijn hebben we afgesproken om de werken nog even uit te stellen. – Schepen Annemie Guns

Na de kerstperiode

Annemie Guns legt uit waar de nieuwe geldautomaat komt: “Op de parking van het gemeenteplein wordt één parkeerplaats opgeofferd. Daar komt een kiosk.” Voor die er kan komen moet er nog wat geregeld worden: “Er is een bouwvergunning nodig, dat is een ganse procedure. Momenteel is die vergunning rond. Batopin is klaar om te beginnen bouwen. Omwille van de kerstactiviteiten die gepland zijn, onze kerstmarkt en winterterras, hebben we afgesproken om de werken nog even uit te stellen. De richtdatum is om na het bouwverlof van kerst met de bouw te starten. Dat hangt natuurlijk af van de aannemers waar Batopin mee werkt.” Aan de kiosk zal enkel geld afgehaald kunnen worden. Storten kan in één van de buurgemeentes.

Wil je dat anderen dit ook lezen? Deel!

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

More Stories
Jongeren lopen een dag mee in bedrijven: “Wij zijn de stem van de toekomst”