Oud-Heverlee Leuven Women verloor woensdag 12 november in de Champions League met 3-0 van een dominant FC Barcelona. De Spaanse grootmacht was op eigen veld duidelijk een maat te groot voor de Belgische landskampioen. Toch bleef OHL strijden tot het einde.
Al voor de aftrap wisten de Leuvense vrouwen dat het een zware avond zou worden, maar ze hielden in de eerste helft lang stand. Barcelona domineerde en drukte OHL terug op de eigen helft, maar miste in de zone van de waarheid nog wat precisie. Pas in de extra tijd van de eerste helft brak aanvoerster Alexia Putellas de ban. Na een fout van Linde Veefkind op Graham Hansen wees de scheidsrechter naar de stip, en Putellas faalde niet: 1-0.
Ook na de rust bleef het spelbeeld hetzelfde. Het eenrichtingsverkeer richting het doel van Lowiese Seynhaeve ging verder. In de 56e minuut viel de 2-0 via een ongelukkige owngoal van Kim Everaerts, die onder druk van Vicky Lopez een voorzet in eigen doel werkte.
Barcelona zette door en besliste de wedstrijd in de 67e minuut: Irene Paredes kopte na een hoekschop de 3-0-eindstand op het bord.
Op 20 november ontvangt OH Leuven AS Roma op Den Dreef voor de vierde speeldag. Daarna volgen nog een uitwedstrijd bij Paris Saint-Germain en een thuisduel tegen titelverdediger Arsenal. De top vier plaatst zich rechtstreeks voor de kwartfinales. De nummers vijf tot twaalf spelen play-offs om een ticket voor die kwartfinales. OHL staat voorlopig negende, maar blijft uitzicht houden op een plaats bij de top acht. Tegen AS Roma wil het team opnieuw punten pakken om zijn Europese droom levend te houden.




