Twintig Spaanse kunstenaars tonen de kracht van beeld in de strijd voor democratische waarden. Dat doen ze in de nieuwe expo van het S.M.A.K. in Gent. Resistance. The power of the Image, die opent op 29 november.
Er hangt een kalme sfeer in de ruimte. Curator Sam Steverlynck staart bedenkelijk in de verte. De andere curator, Marta Romas-Yzquierdo, vertelt vol passie en met grote handgebaren over het kunstwerk En ese Claroscuro van Alán Carrasco. Het kunstwerk bestaat uit 600 datums verspreid over een lange tijdlijn. Ze staan voor sterfgevallen ten gevolge van straatterrorisme, extreemrechts, politie-en ander geweld.

Een eerbetoon aan 50 jaar democratie: curator benadrukt kracht van nieuwe tentoonstelling S.M.A.K. Gent
In het Stedelijk Museum voor Actuele Kunst (S.M.A.K.) in Gent opent op 29 november de nieuwe tentoonstelling Resistance. The Power of the Image. De expo kwam tot stand in samenwerking met het internationale kunstenfestival Europalia. De focus ligt op Spaanse kunstenaars die de waarde van kunst onderzoeken tijdens de strijd voor democratie.



