Shoppingtoerisme in Luxemburg-stad

In Luxemburg zijn de prijzen voor sigaretten en benzine opvallend lager dan in buurlanden zoals België. Dat prijsverschil is aanzienlijk: waar een pakje sigaretten in België gemiddeld rond 13 euro kost, betaal je in Luxemburg zo’n 6 à 7 euro. Ook brandstof is er een stuk goedkoper. Die verschillen zorgen ervoor dat dagelijks heel wat buitenlandse bezoekers de grens oversteken te tanken en goedkope sigaretten in te slaan.

Het fenomeen van zogenaamd shoppingtoerisme brengt echter niet alleen voordelen met zich mee, maar zorgt ook voor spanningen in de lokale gemeenschappen.

Auteurs | Nick de Meester, Lewis Claes & Danielle Billen

Wil je dat anderen dit ook lezen? Deel!

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

More Stories
Voetbalbeker: Croky Cup
Bekertoernooi Croky Cup maakt zich op voor de kwartfinales met topaffiche