Een blad met muziekpartituur

Belgische artiesten zingen verder dan de landsgrenzen

Van 2 tot 8 februari 2026 staat de Belgische muziek volop in de schijnwerpers tijdens de Week van de Belgische Muziek. Radiozends zetten artiesten van eigen bodem extra in de kijker, en ook op onze studentenradio werd dat enthousiasme voelbaar in een uitzending vol hits, weetjes en straatinterviews. 

We trokken de straat op om te peilen naar de mening van de Antwerpenaren. Celine vindt de muziekzevendaagse een belangrijk initiatief: “Engelstalige artiesten krijgen vaak de meeste aandacht. Het is mooi dat Belgische artiesten een week lang op hun troon worden gezet. Kijk naar Stromae: die staat zelfs in Amerika op grote podia.” 

Ook Thibault is enthousiast: “Pommelien Thijs is voor mij dé artieste van het moment. Wat zij betekent voor de Belgische muziek is enorm. Als ze ooit in het Engels gaat zingen, wordt ze nog veel groter.”

MIA’s zorgen voor extra aandacht voor Belgische Muziek

Midden in de muziekweek worden op woensdag de MIA’s uitgereikt, een moment dat veel aandacht vestigt op de Belgische muziekindustrie. Pommelien Thijs was opnieuw de grote winnaar: ze ging naar huis met vijf awards. Een bevestiging van haar sterke positie binnen de Vlaamse popmuziek. Ook Zwangere Guy, Bazart, Red Sebastian, Kaat van Stralen en Charlotte de Witten vielen in de prijzen. 

De Week van de Belgische Muziek loopt nog tot 8 februari en wil vooral één boodschap meegeven: Belgische muziek is rijk, divers en verdient om gehoord te worden.

Auteurs ⎮Lara Van den Biesen en Nore Eggers

Wil je dat anderen dit ook lezen? Deel!

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

More Stories
Sinterklaas’ postbus praat